راهنمای ثبت اسناد در سامانه میخک وزارت امور خارجه (آپوستیل)

.

دانلود فایل پی دی اف راهنما: کلیک کنید!

.

ابتدا وارد سامانه میخک به آدرس www.mikhak.mfa.gov.ir شوید. (می‌توانید از طریق گوگل و جستجوی عبارت «سامانه میخک وزارت خارجه» نیزوارد سامانه شوید.)

 

در صفحه ابتدایی سامانه روی دکمه «ثبت نام / ورود به سامانه» کلیک کنید.

 

‍سپس در صفحه ورود به سامانه ایمیل و کد ملی خود را وارد کنید تا از طریق ایمیل، رمز ورود را دریافت کنید. ابتدا از در دسترس بودن ایمیل خود (به یاد داشتن رمز عبور) اطمینان حاصل کنید.

 

در ایمیلی که از طریق وزارت امور خارجه ارسال می شود، رمز عبور خود را دریافت کنید و در صفحه بعدی در کادر مربوطه وارد کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی روی دکمه «ورود به سامانه» کلیک کنید.

 

در صفحه بعدی و برگه «اطلاعات هویتی شخص» اطلاعات خود را به دقت وارد کنید؛ اکیدا توصیه می شود که اطلاعاتی که باید به انگلیسی وارد شوند را حتما مطابق با املای ثبت شده در گذرنامه خود وارد کنید و سپس وارد برگه بعدی شوید.

 

در برگه اطلاعات تکمیلی نیز اطلاعات دقیق به خصوص در ارتباط با گزینه های قسمت «محل اقامت» را وارد کنید، و س‍پس با ورود شماره تلفن همراه خود به صفحه بعدی بروید.

 

در صفحه «تایید نهایی» یک بار به دقت اطلاعات وارد شده را بررسی کنید و سپس با وارد کردن کد امنیتی روی دکمه «ثبت اطلاعات» کلیک کنید.

 

در صفحه بعدی، در بین گزینه های موجود، باکس «آپوستیل» را انتخاب کنید.

 

در ادامه وارد صفحه «ثبت درخواست آپوستیل» می‌شوید که در آن باید نوع اسناد را در کادرهای مربوطه انتخاب کنید.

در کادر «محل تحویل» گزینه داخل کشور را انتخاب کنید.

در کادر«نمایندگی» همان نمایندگی‌ای را که قصد ارائه مدارک به آنجا دارید انتخاب کنید، برای مثال در صورتی که قصد ارائه مدارک به نمایندگی ساری وزارت خارجه را دارید، گزینه ساری را انتخاب کنید.

سپس با وارد کردن کد امنیتی دکمه «ثبت» را فشار دهید.

 

با کلیک روی دکمه «ثبت» جدولی جهت بارگذاری (آپلود) تصاویر اسناد شما پدیدار می شود. با توجه به تذکرات موجود تصاویر اسناد خود را بارگذاری کنید. دقت کنید که حداکثر حجم مورد قبول برای هر تصویر ۲ مگابایت می باشد. در ادامه مجدداً روی دکمه «ثبت» کلیک کنید.

 

صفحه بعدی مرحله پایانی ثبت سند شماست. حتی اگر اسناد دیگری نیز برای ثبت دارید، ابتدا و پیش از هر چیزی روی دکمه «دریافت رسید» کلیک کرده و فایل پی‌دی‌اف مربوطه را که برگه ای مانند تصویر پایانی است دانلود کرده و در رایانه یا تلفن همراه خود ذخیره کنید یا فوراً آن را چاپ کنید.

 

دانلود و چاپ این فایل ضروری ترین بخش ثبت اسناد شماست. جهت تایید مدارک در وزارت خارجه ارائه برگه چاپ شده این رسید الزامی است.

 

پس از اینکه از دریافت فایل رسید سند ثبت شده خود اطمینان حاصل کردید جهت ثبت درخواست مجدد دیگر مدارک خود اقدام نمایید.

این راهنما در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ نگاشته شده است. در صورت مشاهده هرگونه تغییر در مشخصات و روند ثبت اسناد، لطفاً ما را مطلع کنید.

با س‍پاس فراوان

دفتر ترجمه رسمی شماره ۸۳۷ ساری